Loading

Aitäh, Valter Ojakäär

10. märtsil möödus helilooja Valter Ojakääru sünnist 95 aastat. Ilusa žestina ilmus selleks tähtpäevaks kolme lauljatari koostöös album, millel on saanud uue kuue nii mõnedki tuntud ja vähemtuntud Ojakääru laulud.
Albumi kavaga toimus märtsikuus 3 kontserti ning aprillikuus toimusid kontserdid Viljandis, Võrus ja Türil.  Aga lõpuks on Ojakääru muusika jõudnud Jazzliidu ning festivali Juu jääb koostöös ka Saaremaale, suvesooja nautima! Tule ja naudi sinagi Valter Ojakääru aegumatut ning igihaljast loomingut kolme erinäolise lauljatari võluvas esituses!
Ka Raadio Tallinn on lahkelt jaganud oma muljeid uuesti plaadist: “Ivi Rausi, Liina Saar ja Helin-Mari Arder mitte pelgalt ei ehi neid lugusid oma erinäoliste häältega, vaid on ka määranud nende kõla seadete näol, hoides veel varmalt kinni Ojakääru heliloome olemusest, kuid kinkides tema viisidele värske ja õhetava jume. Nõnda on sündinud põlvkondade üleselt hoomatav muusikaline tervik, millele aitavad muusikutena kaasa veel Jaan Jaanson kitarril, Danel Aljo saksofonil, Ara Yaralyan kontrabassil ja Aleksandra Kremenetski löökpillidel.”

Lisainfot kontserdi tulekul.

Tulevikumuusika festivali “Juu jääb” kohta leiad rohkem infot siit.