Loading

Helin-Mari Arder ja Andy Fite – Really Just Friends

Lõpuks ometigi on kuum duo Helin-Mari Arder ja Andy Fite jõudnud kontsertidega suvisesse Eestisse!

Kui laval saavad kokku kaks loomingulist muusikut, on oodata põnevust, üllatusi ning palju improvisatsiooni. Helin-Mari Arder ja Andy Fite on koos seda sünergiat loonud juba kümmekond aastat ning mitmel korral oma esinemistega ka Eesti kontserdilavadele jõudnud. Viimati said nende kontserdid sooja vastuvõtu osaliseks veebruarikuisel Talvejazzil ning seejärel ka aprillikuises Stockholmis. Muusikahuvilised on leidnud, et kaks erineva karakteriga muusikut täiendavad laval üksteist suurepäraselt.
Andy Fite, kes lisaks suurepärasele kitarrimängule on ka laulja ja helilooja, on naljatades kirjeldanud duo koostööd muinasjutulise “kaunitar ja koletis” väljendiga. Tegelikult sisaldab duo repertuaar kõike, mis inimlik ja tuttav – alates tunnetest ja romantikast ning lõpetades teravamate nootidega – kõike seda sageli läbi mõnusa huumori prisma. Duo alustas koosmusitseerimist tuntud jazzlauludega ehk jazzstandarditega kuid viimasel ajal esitatakse üha enam Andy Fite’i originaalloomingut, mis jätkab vanade heade jazzlaulude traditsiooni. Koostöös sünnivad Andy varemkirjutatud lauludele uued ja värsked tõlgendused, lisaks on viimaste laulude hulgas ka mõned koos kirjutatud laulud. Lisaks vanale heale svingmuusikale kõlavad duo esituses ka laulud bossa-nova ning sambarütmis ning kavas leidub ka ballaade.
Helin-Mari ja Andy koostöö on saanud väljendusvõimalusi Talvejazzil, Mailaulu Festivalil Tartus, Mariehamni Jazzfestivalil, Visby Autorilaulu Festivalil ning Stockholmi väikestel lavadel. Duolt on ilmunud ka kaks plaati (“I’m Starting to Like You” ning “Really Just Friends”) ning salvestamist ootavad juba uued muusikalised ideed. Kontserte suvises Eestis ootab duo põnevusega, et jagada oma improvisatsioonirikast ja humoorikat muusikat toreda publikuga!
Vaata Pärnu Jazzklubi infot siit ja säält.