Loading

Kevad Pariisis!

Helin-Mari Arder – laul
Jaak Lutsoja – akordion

Helin-Mari ja Jaak on juba mitmeid aastaid kogunud oma muusikalise varanduse hulka aina enam shansooniklassikasse kuuluvaid pärleid. Tänu õpingutele Tartu Ülikoolis kõlavad laulud Helin-Mari esituses prantsuse keeles ning duo sulatab neid mõnusalt kokku ka jazziliku improvisatsioonilise lähenemisega.

Käes on kevadootuse aeg ning kindlasti sobib sellesse ka värvikas prantsuse šansoon – kord tujukas, siis muretult elurõõmus või hoopiski salapärane ja nukker… Pea alati aga räägib ta meile elu kauneimast tundest – armastusest! Helin-Mari esituses saab kuulata šansooniklassikasse kuuluvaid lugusid erinevatelt prantsuse autoritelt (Legrand, Lai, Trenet jt) ja esitajatelt (Piaf, Salvador jpt), kes on laulnud end prantsuse ja kindlasti ka eesti publiku südamesse. Helin-Mari varasemate aastate prantsusekeelse kavaga kontserte “Kuulates Legrand’i” ja “La chanson – c’est si bon!” on saatnud publiku soe ja siiras vastuvõtt. Olulist värvi lisab muusikale sensuaalne ja salapärase kõlaga prantsuse keel, milles Helin-Mari laulab tänu õpingutele Tartu Ülikoolis.
Prantsuse kavaga kontserdid on kõlanud nii suurema kui ka väiksema koosseisuga, neist kõige väiksem – duo – ongi ehk kõige prantsusepärasem, sest laval on lauljatari kõrval akordion, millest võlub imelisi kauneid ja põnevaid helisid välja Jaak Lutsoja. Nii Jaak kui Helin-Mari osalevad paljudes erinevates muusikalistes projektides ja kirjutavad ka ise originaalmuusikat. Jaagul on lisaks tähtis roll õpetajana ja tema muusikalised ettevõtmised ulatuvad klassikast jazzi, šansooni, pop- ja ladina-ameerika muusikani, samuti palju kaugemale Eesti piiridest.
Vt. ka jazz.ee lehelt.