Loading

Kohtume Vilde akendel

Kirjandustänava Festivali raames kõlavad Vilde muuseumi akendel Helin-Mari loodud laulud, mis on loodud armastatud eesti autorite luulele. Lauljatari saadab kitarril Teet Raik. Täpsemat festivali kava vaata siit.

Viimaste aastate jooksul on Helin-Mari loonud järjest rohkem laule eesti autorite luulele. Kontserdil kõlab kindlasti muusikat lauljatari viimastelt plaatidelt “Sinine” ja “Must”, millest viimane on värskelt valminud ning seob Helin-Mari helikeele kaudu kokku selliseid luuletajaid nagu Ott Arder, Eeva Park, Airis Erme, Minni Nurme, Kersti Merilaas jt. Helin-Mari saatjaks on Teet Raik, kes lisaks kitarri- ja trompetimängule tegeleb muusika kirjutamise ja seadmisega ning bigbändi- ja orkestridirigeerimisega.
Leidub ka huvitav kokkusattumus lauljatari ning eesti kirjanduse suurkuju Eduard Vilde vahel. Lisaks kontsertidele on Helin-Mari viimastel aastatel kaasa löönud põnevates teatrietenduses, millest ühes astub ta lavale Eduard Vilde elukaaslase Linda rollis. Lavastus “Wilded” on Heidi Sarapuu uudislooming, mille on lavale toonud Varius Teater. Lavastust on võimalik näha sel sügisel 16.-18. novembril Rahvusraamatukogu teatrisaalis ning 20. novembril Pajustis. Vaata Varius Teatri etenduste kohta täpsemalt siit.