Loading

Mailaul – Tartu Autorilaulu Festival

Andy Fite, Helin-Mari Arder, Annika Fehling

Need kolm omanäolist muusikut esitavad sel õhtul oma originaalloomingut:

Andy Fite on unikaalne esineja, kes kombineerib originaalse ja haarava improviseerimise kitarril ja hääle sooviga läheneda laulukirjutamise kunstile täie tõsiduse ja tõsise huumoriga.  Ta saab oma inspiratsiooni paljudest allikatest: enda pikast kogemusest jazz-muusikuna, tema armastusest Great American Songbook´i vastu, enda uuringutest poliitika ja seksuaalsuse teemal, oma pikaajalisest tööst terapeudina (ja ka patsiendina!), tema armastusest inimeste ja laulukirjutamise kunsti vastu.

Helin-Mari Arderit on sageli kutsutud eesti jazzilavade päikesekiireks. Teda teatakse pehmete portugalikeelsete bossade ning eesti autorite tõlgendajana, samas võitis kuulajate südamed ka tema esimene endakirjutatud laul “Väike päike”. Teekonda muusikas alustas lauljatar klassikalise muusika ning viiuliõpingutega ning jazzlaulu juurde jõudis hiljem, õppides G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. Samaaegselt alustas ta õpinguid ka Helsingi Metropolia Ülikoolis, kus lõpetas pop-jazzlaulu õpetaja eriala. Helin-Mari Arderit on kuulda paljudel eesti muusika helikandjatel. Viimane, 2014. aasta maikuus valminud originaalloominguga plaat, kannab nime “Öö valgus” ning on sündinud Eeva Pargi luulest innustatuna. Plaat sai tunnustatud ka Eesti Muusikaauhindade zhürii poolt, olles üks aasta jazzalbumi nominentidest.

Annika Fehling on Rootsi laulja-laulukirjutaja, helilooja, artist, ürituste korraldaja, välisõppejõud ja konsultant. Hetkel on ta tuuril Gotlandi trio Glimra-ga. Sooloartistina on ta esinenud rohkem kui 15 riigis, avaldanud 12 CD albumit ja produtseerinud rohkem kui 200 kontserti, festivali ning üritust, olles töötanud rohkem kui 500 artistiga üle maailma. Annika pani aluse 2004 aastal Living Room kontsertide sarjale Visby-s, Gotlandil ja Stockholmis ning 2006. aastal Visby Laulja-Laulukirjutaja Festivalile (nüüd Visby Festival). Ta pani aluse 2004. aastal Gotlandi Rahvusvahelisele Songwriters klubile, partnerite Brett Perkins-i ja Eva Hillered-iga ning kaas-rajas Eesti Songwriters klubi 2015.aastal.

Annikal on lai ja pikk kogemuste pagas artistina, heliloojana, muusikuna ja näitlejana. Ta alustas õppimist teatrikunstist ning on põhjalikult uurinud ja läbi töötanud Aleksandri tehnika meetodeid, Mirka meetodeid, lavalist olekut, Blekte meetodit, joogat, Chi Gong-i, väärtushinnangu nõustamist ning laulmise tehnikaid. Kõiki neid meetodeid ta kasutab ja õpetab, ka oma 20-aastase kogemuse põhjal laulukirjutajana, workshop-ides, kursustel, seminaridel ja retriitidel.