Loading

SININE

Kontserdikava “Sinine” koosneb Helin-Mari kirjutatud lauludest, mis on sündinud eesti autorite luulele. Juba varem on lauljatar kirjutanud muusikat Eeva Pargi ning Ott Arderi luulele, praegusesse kavva on lisandunud ka mitmed Jaan Krossi, Viivi Luige, Airis Erme, Leelo Tungla ning Ilona Laamani luuletustele sündinud laulud.
Sinine hoiab endas nii sügavust kui ka õhulisust, rõõmu ja nukrust, suurt mühisevat merd ja tillukest veepisarat. Kõik see saab kokku Helin-Mari loomingus ning omandab veelgi värve kui muusika saab uue tõlgenduse koostöös Helin-Mari triosse kuuluvate muusikutega.
Helin-Mari Arder on kodupublikule tuttav oma päikeselise esinemisviisi poolest, esitades ühtviisi pühendunult nii eesti autorite muusikat, brasiilia bossa-novasid, jazzistandardeid uues võtmes, prantsuse shansooni ning muudki. Viimastel aastatel on lauljatar sügavamalt sukeldunud ka originaalloomingu maailma, kirjutades muusikat nii suurtele kui ka väikestele kuulajatele. Tema “Naerulohkudega maailm” Olivia Saare luulele kõlas 2019. aasta laulupeol mudilaskooride esituses.
Teet Raik on kitarrist, trompetist, mitme bigbändi dirigent ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud. Lisaks tegeleb Teet ka arranžeerimisega nii suurtele kui ka väikestele koosseisudele ning originaalmuusika kirjutamisega.
Ara Yaralyan kuulub juba aastakümneid eesti bassimängijate raudvarasse. Lisaks muusika kirjutamisele ning seadmisele tegeleb ka tema noorte jazzmuusikute õpetamisega ja lööb kaasa ka mitmetes rahvusvahelistes koosseisudes. Ara muusikalised eeskujud annavad aimu tema sügavast kiindumusest jazzmuusikasse (Brad Mehldau, Marc Johnson jpt).

Lisainfot leiad siit.